Nikolka a jej sen

jednorazový

júl 2016

Snina

Volám sa Nikola Glogovská, narodila som sa 15.6.1992 v 8. mesiaci tehotenstva a pri narodení mi diagnostikovali DMO (detskú mozgovú obrnu) – kvadruparetickú formu s prevahou dyzartrie (narušenie procesu artikulácie) a mentálnej retardácie ľahkého stupňa.

Aj napriek tomu, že odmalička cvičím a mám za sebou viaceré operácie a rehabilitačné pobyty, stále som na invalidnom vozíčku. Každý deň absolvujem rôzne cvičenia, s mamkou chodíme na prechádzky, kde sa držím chodítka a s jeho pomocou chodím. Bez akýchkoľvek pomôcok a osôb viem prejsť len pár metrov, ale chodiť sama stále nedokážem. Som závislá od svojich rodičov, ktorí však starnú.

Navštevujem strednú odbornú školu, kde sú chlapci a dievčatá s podobnou diagnózou ako ja. Snažím sa tam aspoň psychicky zlepšovať. Navštevujem aj hipoterapiu, čo mi veľmi psychicky a fyzicky pomáha. Moji rodičia vždy hľadajú nové možnosti, ako mi pomôcť a zlepšiť moje dni. Liečba v ADELI Medical Center v Piešťanoch, kde ponúkajú intenzívnu liečbu, by mi mohla pomôcť, avšak je finančne náročná. Napriek tomu, že ocko pracuje a mamka pracuje na polovičný úväzok, nemáme dostatok financií na zabezpečenie tohto intenzívneho rehabilitačného pobytu. Verím, že pobyt v ADELI by mi pomohol.

Veľmi pekne by som chcela poprosiť o príspevok na rehabilitáciu do ADELI, kde mi môžu pomôcť.

Vopred zo srdca ďakujem!